WiFi nebo škola? Škodí zdraví..

WiFi škodí zdraví.. Pokud máte jisté pochybnosti o bezpečném provozování wi-fi přístupových bodů ve vaší blízkosti, určitě nejste jediní. Už na začátku roku 2006 kanadská univerzita Lakehead (v Ontáriu, zaměřena na umění, vědu a techniku) zakázala používání wi-fi na kampusu. Tehdy toto rozhodnutí bylo založeno na studii Kalifornské komise pro veřejná zařízení, která poukazovala na potenciální nebezpečí znatelných poškození zdraví způsobeným elektrickými a magnetickými poli. Tato studie nenašla žádnou spojitost mez výskytem nemocí jako leukémie nebo mozkové nádory, avšak pobízela k dalším výzkumům.

V době psaní článku toto rozhodnutí ještě nebylo zrušeno { lakeheadu.ca } a podporu rozhodnutí zakládá na Bioinitiative.org {vstup za $2 – nevídané! }.

Vraťme se zpět do Srpna 2010 a máme tu další obavy z všudypřítomného \’wi-fi záření\‘. Skupina rodičů z okresu Simcoe (Ontário) dospěla k závěru, že bezdrátový internet na školách škodí jejím dětem a způsobuje jim nemoci. Chtějí tak po lokálních autoritách, aby byly wi-fi přístupové body vypnuty do začátku školního roku i kdyby měli sami přispět na rozvedení drátového internetu po školách. Někteří rodiče bezpochybně viní elektromagnetické záření, jiní došli k tomuto závěru po eliminaci všech zvažovaných faktorů.

Mezi negativní efekty, které podle nich wi-fi má patří: bolest hlavy, závrati, zrychlený tep, zapometlivost, problémy s koncentrací, vyrážky, hyperaktivita, abnormální pocení v noci ( – hyperhidroza) a nespavost. Tyto symptomy se údajně u dětí vyskytují především během týdne a vytrácejí o víkendech a prázdninách. O tom zda za zdmi dětských pokojíků mají jejích sousedé wi-fi routry nebyla řeč.

Já mužů říct za sebe, že se mi ve škole vždycky nějaká ta nemoc hodila i kdyby jsem si měl do čaje namočit teploměr. Zapometlivost a problémy s koncentrací mi nějak zůstaly – to bude tím telefonem.

Zdroje:
http://www.itbusiness.ca/
http://www.cbc.ca/
Autor: l403

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*