Vorratsdatenspeicherung

Lidská práva Zatím co v zemích koruny české tiše a bez „zbytečných komplikací“ prochází vysoké pokuty, drastické směrnicě a jeden diskutabilní zákon za druhým, v Německu jsou hnutí na ochranu lidských práv v plné pohotovosti. A bijí na poplach. Víte co znamená vzletná fráze automatická detekce změn chování? :) Víte, že od léta 2008 je již i v Česku poskytovatelům služeb (internet, mobilní komunikace) zákonem ustanovena povinost zaznamenávat a archivovat veškerou (i vaší) komunikaci? Vadilo by vam kdyby vam někdo hleděl do okna a viděl co všechno děláte? Nebo by vám to vadilo pouze v případě, že by ten co vás sleduje, o tom co vidí říkal někomu dalšímu? Je nacpaná chladnička jediná náplň očekávání po roce 1989? Nebo necháme vyrůst novou generaci pod drobnohledem kamer a senzorů.. kdy o pár let již nebude možné o věcech ani mluvit, proto, že to bude trestný čin.. Myslíte, že lidskoprávní organizace mají problémy pouze v Rusku? Víte o žalobě na hnuti Stop Vorratsdatenspeicherung v Německu a snaze toto hnutí zakázat? Co toto hnutí požaduje? Pouze zrušení sledování a moratorium na udělování pravomocí pro diskutabilní praktiky.

Po zákazu činnosti web serverů, programování, skladování a šíření penetračních nástrojů je nařadě i kontrola soukromí. V Německu v reakci na zákon zanikla, nebo byla přesunuta do zahraničí řada serverů. To co lze zakazovat na straně jedné lze bez obtíží povolit institucím napojeným na vládu. Jedním slovem, instalace trojského koně, šíření viru, čtení obsahu soukromých e-mailu, odposlech internetového telefonu nebo logování stisků tlačítek klávesnice je obecně považováno za nemorální, v řadě státu se jedná explicitně o tresní čin. Pokud vám připadá zvláštni, že protiteroristické komando ozbrojeno samopaly zatýká důchodce s drevěnou holí v ruce bude vaše nutkání na stejné vlnové délce jako lidí o kterých je tento článek. Mýtne brány (přesněji jejich kamerové systémy) ale policie v Německu využívat nemůže. Hádejte kde se o tom ale diskutujue!? Vážnost celé situace vystihuje fakt, že se nejedná o politické aktivity, nýbrž aktivity občanské.

Užitečné odkazy: vorratsdatenspeicherung.de (německá pracovní skupina pro kontrolu dat), eff.org (Electronic Frontier Foundation). Zákázané ovoce RootkitRevealer.

Dokumenty a webové stránky z cizí řeči lze přeložit online, pomocí služby Google Translate. Realita viz KisMac.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*