Ukáž prstem na zloděje – máš patent na internet a hate

Zloděj nápadů hack4fun Naštěstí mi jěště nikdo neukradl klávesnicu :) Plodný to měsíc, plodný to průběh vývoje airdump.cz. Né nepodobně a né jinak jako u problému s „profi hostingem“. A ne. Není to jinak ani tyto dny, kdy se jeden penetrátor rozhodl vyrazit nějakou kačku z našich nápadů. I když je zjevné, že průběh duševního průjmu či duševního brakování, nemůže být jiný než obvykle (příklad), ty komedie kolem nevymyslíš :D A i když je zřejmé, že poražen jest každý dotčený, nebrání to cestám života směrovat naše osudy do sraček znovu a znovu. O tom všem již dnes :) Pokud na podobné situace, třeba díky vlastním zkušenostem, nebo pocitu marnosti obvykle předem rezignujete, čtěte o to víc uvolněně. Vyřešime to za vás :)

Abstrakt

Drsňáci pod rouškem anonymity penetrují suveréně, neohroženě, odhodlaně a neprozíravě. Situace se mladým chlapcům co penetrují všechny a všechno, komplikuje v okamžiku, kdy zasunou do nesprávne zásuvky :) Dnes provedeme malou kybernetickou sondu do světa penetrátorů..

New kids on the block, dejte nám naše práva.
Náš penetrátor je specifický. Má odnikud pramenící, tudiž nevyčerpatelný pocit neohroženosti. I prudké sklony k pseudo intelektuálním úvahám. Když pod „jeho“ „projekt“ na root.cz někdo komentem vložil poznámku s prostým faktem, projevila se u něj až srdcervoucí snaha o identifikaci dotyčné osoby. Asi za účelem penetrace :)

Jak se rodí projekt..

Někdy v roce 2006(?) nebo 2007 vznikla první verze projeketu lokalizace specializovaných linuxových distribucí. To co je niní známo v širším kontextu jako airdump.cz. Dlouho zvažována cesta rozvoje v souvislostech, financování provozu, byla vyřešena. Dle mého názoru unikátně – doposud neexistujícím způsobem. Začli jsme lokalizovat a propagovat prakticky neznámé linuxové distribuce WiFiSlax, DVL a BackTrack. Kde tyto námi upravené operační systémy distribuujeme proti finančnímu daru. Za takto získáne finance se nakupuje hardware na testování, autorům se vyplácí odměna za článek atp. Toto nám od počátku umožňuje psát o věcěch, které nebyli běžně k mání, nebo které známe jen z fotek :) Jeden penetrátor (čti člen) jednoho dne ucítili příležitost. Dle návodu na webu airdump.cz vyrobili prakticky stejný „projekt“ a ten použili jako cukroví, k propagaci vlastního webu hack4fun :) Pro nezasvěcené, tím projektem byla lokalizace specializovaných Linuxových distribucí.

Cesta trnitá cesta..

Počátek zmíněné lokalizace a distribuce byl zajímavý. A nebyla to vždy dolče vita. Nejdřív odesílané lokalizované DVD někdo kradl na poště – nebyla doručována cca polovina zásilek. Poučeni, DVD odesíláme jako balík – sic dráž no pojištěné a s doručenkou. Vyřešeno.

Chvilku nato si nějaký dobrodinec vyhonil triko na warezovém fóru a za 50 warbodů upl médium se starším CZ/SK BackTrack Linuxem. Měsíc předtím jsme pořídili SSD diskové pole. To nám umožnilo provádět úpravy na všech ISO klidně 2x za den. Ono tyto v podstatě live distribuce masově končili jako permanetně instalované. V naprosto většině každá tato distribuce běžela pod rootem :) Začli jsem do distribucí přidávat skripty pro kontrolu zneužití práv. Díky těmto novým úpravam jsem uploadera našli a ten bez doprošování nasměroval své sociální cítění jiným směrem.

hack4fun.. přemíra radosti a nápadů

A nyní se dostáváme k „projketu“ hack4fun který byl na root.cz odprezentován jako „česká komunita kolem distribuce BackTrack“ :) Né nová, né odštěpená ale jako jediná. Jediná tradiční CZ&SK komunita kolem distribuce BackTrack CZ od počátku byla kolem airdump.cz.

Fakta

Co a proč to tvrdím? Je víc než známa délka existence airdump.cz. I zaměření serveru. To na nikoho nenavazovalo ani nikoho nekopírovalo. Domnívám se, že dnešní jádro hack4fun.eu v době kdy airdump.cz vnikl netušil co je wifi.

Několik čísel: 730 výsledků v Google, na dotaz BackTrack u domény airdump.cz. 95 u doméně hack4fun.eu. Dále 480 výsledků BackTrack v diskuzi na forum.airdump.cz. Na hack4fun letitá diskuze na téma BackTrack vůbec neexistuje. Zajímavá je i prezentace hack4fun jako komunity. Né kolem linuxové distrubuce BackTrack, ale kolem českého BackTrack 4 :)

Ještě zajímavější je výskyt slova BackTrack v porovnání se slovem wifi, na doméně hack4fun. Toto slovo se v souvislostech s doménou hack4fun.eu vyskytuje ve vyhledávači Google pouze 65x. Z toho plyne, že podstatná část webu je postavena pouze na ukradeném nápadu pomocí kterého se admin hack4fun.eu v počátku snažil „prodat“. Spojení wifi hacking o kterém doména údajně je, je menší o podstatných 30%.

Proč.. :D

Proč jeden někdo z hack4fun nepenetruje s vlastním nápadem, který sprocesuje, spropaguje a rozjede? Proč svůj projekt admin hack4fun prezentuje pod stejným názvem jako byl ten původní na airdump.cz? :)

To není vše. Ona byla vypuštěna informace, že „projekt“ hack4fun.eu je lepší, transparentní. Nezaměřený na návštěvnost a peníze :D Edit 2012: Asi to na hack4funu, kde nešlo o peníze moc nesypalo. Mladý chlapec zjistil, že léta práce nelze nikomu ukrást. Vrátili se tedy inkognito „zpátky“ a sondoval zda-li nemůže koupit doménu airdump.cz za 20 000 Kč :D :D :D Jelikož máme papíry v pořádku a jelikož Majklem uvedená suma nebyla ani ve výši měsičního šeku od Google Adsense, řekl jsem mu jak velký komediant je. Narovinu :) Záhy mi někdo šernul link na někde nějaké další anonymní keci o tom jak fest dolujem :D :D Edit 2014: No.. panešku.. Majkl to zaříz :) Tolik let a tolik moudra. On fakt celou tu doménu smázl. Zajímavé. No co, není nad nadšení :D

PS: Tento text je částečně reakcí na homofóbní narážky a tzv úder(?) zde.

18 thoughts on “Ukáž prstem na zloděje – máš patent na internet a hate

 1. „česká komunita kolem distribuce BackTrack“
  Nie jedina, nie mlada, nie nova prosto len komunita :)

  Pre mna z pohladu „end-usera“ je uplne jedno co je na airdumpe a co je na hack4fun.
  Dam do googlu co hladam a najde mi, ze zadarmo je cesky backtrack na hackforfun tak si ho stiahnem.
  Dam hladat „how to“ a najdem airdump, tu si pozriem navod a som prec.
  Nepamatam si nic… nabuduce opat pouzijem google.

  Namiesto plakania by ste mohli najst novy sposob zarabania ci uz reklama akokolvek inac… Diss-ovanim sa este nic nevyriesilo a uzivatelom „az na tych par skalnych“ na tom nezalezi.

  Firefox 3.6.8 Windows XP
  Odpovědět
 2. [1] Český backtrack ale na h4fun není free, jak se tam někdo snaží porůznu tvrdit :) Nikde tam minimálně není odkaz na stažení, jak tvrdíš. Myslím, že celá věc kolem je max hezká příživa na práci kluků kolem airodumpu.

  Internet Explorer 8.0 Windows 7
  Odpovědět
 3. Vysvětluje nechuť odpovídat na libovolnej dotaz, četl jsem celou tu diskuzi ve fóru a bylo víc než zjevné, že se bude krást :) Až tak jedno to asi nebude :)

  Firefox 3.6.8 Windows XP
  Odpovědět
 4. [1] To, že někdo neumí hledat, ještě neznamená, že něco není… :-))Z vlastní zkušenosti vím, že je k dispozici ke stažení zdarma. ;-) Tak hezký den všem. :-)

  Firefox 3.6.6 Windows XP
  Odpovědět
 5. Nevím jestli bych to nazval čórkou ale distribuce v podání h4f je šlendrián jak Brno.. Po změně relace se nelze dostat zpátky, ani restartovat ani nic, kodování a práce se soubory total v p..i. Stačí něco nakopírovat do nebo z partišny a soubor to totálne zmrší.. ISO velikosti Windows 7, nic tam není testováno, přídavky nasekány a nashle.. Optimalizace 0.. Na tohle skočí leda alpaka :)

  Konqueror 4.4 Kubuntu
  Odpovědět
 6. A proč to nemají na svých stránkách v komentech, ale píšeš to sem? :-) Když mi něco nefunguje, jdu za zdrojem a nepráším nesmysly… :-) Pokud ovšem někdo nechce hanit něco úmyslně…

  Firefox 3.6.6 Windows XP
  Odpovědět
 7. To se ptáš na špatném místě.. A komentovat tam? Než jsem na kanálu něco napsal dostal jsem ban. Never more. Ten děs není problém nafotit i když myslím marná to snaha. Jednočlověčí komunita až se naučí s linuxem to určitě časem doladí :)

  Konqueror 4.4 Kubuntu
  Odpovědět
 8. Ptam se Tebe, protoze jsi momentalne jediny, kdo s tim ma tento problem… :-)) A dale jiz: No comment. Muj nazor na toto tema popsan vyse.
  P.S.: Chapu, ze konkurence se snasi spatne. Ale melo by to spis podporit snahu a ne spinu… ;-)

  Firefox 3.5 GNU/Linux
  Odpovědět
 9. Nepsal jsem, že s tím mám problém ale, že to je šlendrián.. Do jaké míry může konkurovat web s návštevností několik desítek lidí za den webu se strukturou a online podporou netuším. Jako člověk se schopnostma a vlastní firmou definuju „konkurenci“ ale nejspíš jinak :)

  Konqueror 4.4 Kubuntu
  Odpovědět
 10. Heh neni pravy duvod toho tveho postoje, ze zakladatele H4F jsou byvali redaktori AMP? Nevim zda je moudre srovnavat zacinajici projekt s projektem, ktery existuje kratkou dobu. Kazdopadne pokud je AMP tak „tradicni“ jak se v clanku tvrdi, proc hazi spinu na server, ktery se zabyva stejnou problematikou? Ono kdyz klesaji zisky, muze to trochu zabolet… :-)

  Firefox 3.6.8 Windows 7
  Odpovědět
 11. [9] Mírná dezorientace :) Píšeš o začínajícím projektu. To lze chápat jako souhlas s názorem o desítkach lidí za den. Na konci ale čtu o bolesti ze ztráty zisků. To nejde dohromady myslím :) O špíně (citace) lze polemizovat. Ze zdejšího článku vede odkaz na text h4fun, na zdejší článek ale odkaz z h4fun nebyl. Zde čtu fakta a vidím docela vtipný styl. Na h4fun styl vulgárního burana a hafo análních narážek. Můj dojem? Pokud autor umí odkázat čtenáře na protinázor, poskytne fakta a neoperuje smyšlenkama (pán B, paní C, nick D) není to určitě projev studu nebo srachu, jak píšeš :)

  Konqueror 4.4 Kubuntu
  Odpovědět
 12. Bla bla bla, co to tu riesis chlape… Namiesto plakania a vymýšlania si môjho platu a navstevnosti H4f by si mal zabrat a rozvyjat ten zbytok čo zostalo z amp… dokaz ze si lepsi – publikuj, koduj, uverejnuj. Ale to by sme sa museli posusnut od wep cracku aj troska dalej ze? Zmyslas choro…, nechapem preco by som mal pridat odkaz na tunajsiu kopu sraciek len preto lebo TY si pridal odkaz na nase vyjadrenie. Radsej vysvetli kde su tie slavne airpcap a aircable o ktorych nikto 6-12 mesiacov nebol schopny napisal clanok a ktore boli kupene z donate. Ci to boli len fotky z netu a draha dovolenka? No pome vymackni sa, napis a presvedc citatelov ze amp je jednotka, mate hw na ktory si ja nikdy nesiahnem. No pome, uverejnuj, ludom to prospeje, posunie dalej, dokaz ze si jediny kto ma patent na backtrack komunitu, preklad OS a wordpress…
  @Heh – idioti budu banovani permanentne :) Dufam ze mas aspon gulky aby si tento koment uverejnil…

  Firefox 3.6.8 Windows XP
  Odpovědět
 13. guji prepáč, že sa nik nevenoval tvojej poznámke ale bola utopená medzi spamom. Netuším o akých redaktoroch píšeš.. ani prečo používáš množné číslo :) ohľadne h4f ktorý je od začiatku one man show a ani po x mesiacoch sa na tom nič nezmenilo. Úvaha na okraj.. model komunistickej Číny naštartoval tak, že „mladý myslitel“ šíril názory ktorými sa snažil vybudiť utlačovaný plebs, žijúci dlhodobo pod útlakom. Ideológia dobra proti zlu, bezpráviu a útlaku. Keď sa agitácia dá do pohybu je treba vec niečim zaštítiť. Není čím tak treba ukradnúť hotovú vec. Snaha identifikovať sa je tak zúfalá, že „štartovací c00k komunitného“ BackTracku je vydaný nedorobený :) To celé i napriek tomu, že ten prapovodný je už rok prakticky na všetkých trackeroch :) V texte hore je, myslím vec vcelku trefne vyjadrená. Podstate veci sa dotknutý človek v otvorenej diskusii vyhýba preto celú vec správne chápať nieje jednoduché. Nieje to tak dávno čo s otvoreným vystupovaním ale problém nebol

  http://forum.airdump.cz/viewtopic.php?id=781

  Ideológia vtedy razila heslo, že airdump.cz je jednička :) Prelistuj si fórum kde je pekne zachytený „vývoj“ Michala od doby kedy nedokázal sprocesovať súbor

  http://forum.airdump.cz/viewtopic.php?id=408

  až po dobu kedy sa na mieste jeho avataru obavil zaujímavý obrázok :) a začal riešiť súkromné veci ľudí, v rámci svojho nového čínskeho poslania. Na airdumpe sa nestalo nič čo by si mohol inteligentný človek zobrať za zámienku pre sebapropagáciu zabalanú do cudzích nápadov. Nová idea ale do finále nefunguje inak :) ako toľko kritizovaný amp sec model.

  Hľadanie paralel je zaujimavé a poučné. Nestretávam často frustrovaných ľudí, ktorý miesto toho aby začali na svojom a pekne od začiatku, sa koly prospechu degradujú tým, že skáču po hotových riešeniach, obvykle takých ktoré už niekto pripravil na použitie. Ak sa život človeka skladá len z takto orientovaných vecí tak sa nediv, že občas niekto na adresu spomínaných událostí povie škaredú vec. Veď nakoniec sa možeš Michala opýtať sám, prečo si ani po skoro roku nemože kúpiť nič viac než čínsky hardware za 3 kila :)

  Firefox 4.0b11 Windows 7
  Odpovědět
 14. Michal i mne je, vermi, tvoja almužna ukradnutá :) Inak čo viem, amp je stále v skvelej kondíci. Predstav si, asi tomu ani nebudeš veriť, ale už dokonca sponzoruje jeden externý, dobre sa tváriaci projekt, sposobom o ktorom si Ty ešte nikdy nepočul.. Produktom úspešne realizovaného vlastného nápadu :)

  Myslím, že si nepostrehol, že amp je špecializovaný server, ktorý nemá ambície posúvať sa po ose požičaj a ja budem vychvalovať a robiť reklamu :) Na druhú stranu sa skúšajú rozne veci, ale ak o ne nieje zájem tak sa nebudú tlačiť len preto aby sa o niečom písalo :)

  Nemyslím, že ti má ktokolvek čokolvek vysvetlovať, v tomto smere si asi trochu zahľadený do seba a mimo realitu.. Tej poznámke o dokazovaní, že je amp lepší nerozumiem.. lepší než kto alebo čo?

  PS: Nezabudni, že z tej „kopy sračiek“ si vzišiel a gulky (zaujímavá zdrobnelina) až sa zdráham napísať, že tvoj mozok nebude nikdy vačší než to čo nosia chlapi dolu :) Z jednej prostej príčiny. Príroda.

  Firefox 4.0b11 Windows 7
  Odpovědět
 15. nedávno jsem na xchatu hack4fun položil dotaz ohledně wifi karty s chipsetem rtl8187, protože v backtrack 4 má sice podporu, ale ovladače se tam nějak hádají, protože jsou tam 2 r8187 a rtl8187. nechápu proč to v Ubuntu, Knoppix a jiných distribucí běží hned po připojení a v bactrack4 se musí nějak dávat ovladače na blacklist, aby ten druhý mohl převzít kontrolu nad kartou.
  dostalo se mi jen poučení, abych to pořešil v shellu jako každý uživatel a nebo abych poslal chybový kód. než jsem stihnul zkopírovat chybu z konzole a odeslat, tak jsem měl trvalý ban.

  Internet Explorer 8.0 Windows XP
  Odpovědět
 16. Tvoj portal ma nijak zvlast nezaujima, avsak logo tohto clanku, ktore si na uvod uviedol, je xenofobne, sovinisticke a neodzrkadluje podstatu. Namiesto vyplakavania, vlastnej ubohosti a neschopnosti by si sa mal zamerat na nieco comu rozumies.

  Google Chrome 15.0.874.121 Windows XP
  Odpovědět
 17. Asi ďakujem za názor.. Síce v komente používaš niekoľko silných slov.. Nieje to moja vec, ale zjavne významu toho čo (resp na čo) píšeš nerozumieš.. V kontexte toho o čom je ten článok určite nie..

  Firefox 7.0.1 Windows XP
  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*