Slepice není kokot

Slepice není Kokot Halucinace nebo realita? Vše co tušíte ale bojíte se zeptat. Oknem do ponuré krychle proudí čerstvý vzduch. Procitám. V upocené ruce držím užvatlanou dvěstěkorunu. Zhluboka dýchám. Se mi ulevilo a možná ještě dnes dodělám to co jsem původně.. No původně jsem na vás chtěl otestovat (myslím) vtipný text s názvem Tabu. Finále ale vypadá na docela cool drugs seanci. Prostě vážne čtení – Sklizeň Léto 2007 – so Tabu! Toto je pár postřehů, jokes a komentovaných poznámek, sepsaných v průbehu léta 2007. Když to po sobě čtu, výsledek se jeví jako satiricko-výpravní (nebyl záměr) mišmaš. Pravda býva nehezká. V první části textu se chci podělit o hezkej zážitek a internetové překvapení.

Kámoši, přátele, obchodníci a zloděj^2.

Swordfish Buslab

„Diky“ za vasi přízeň i link na náš článek, kterého zkopírované části u vás na webu svíti jako lucerna. Když libovolná informace není nikde na internetu, doslovně zkopírovat libovolnou část a pověsit to vašim stylem na vlastní web je opravdu nenápadné. Kevšemu autore píšeš o něčem, co zjevně nechápe. To prohlášeni na vaši webové stránce (nekopírujeme a nepřekládame) působý opravdu úsměvně :)

Katalog WiFi-In.cz

Parazitovat na jméně In-WiFi e-shopu a pak optimalizovat na AMP katalogu HotSpotů klíčové slová je hezkej příklad toho jak se dnes dělá internetový projekt. Vykrádaní internetu a databáze. I nás teší vaše přízeň, to jak dychtivě čekáte na nové příspěvky v databáze Free WiFi. Šup, dneska jsou nové záznamy. Rychle, kopírovat a prodávat na vlastní webové stránce. Nechápu co dělate – katalog Wi-Fi HotSpotů je pod licencí CopyLeft. Stačí uvést link na zdroj. Rádi vám dodáme i obrázky co nemůžete najít, ať to máte hezké. Ps: WiFi-In.Cz 250 Hits :)

Katalog Free-WiFi.cz

Vidím hezký seznam čórnu i co neznám. Pán Ptáček pro jistotu čórnul celý slogan našeho webu a zaregistroval si to jako vlastní doménu. Bravo. Tomu říkám originální myšlení. Takových podnikatelů s vlastním mozkem ještě tisíc a vzhůru doprdele česká ekonomiko.

Jak se dělá statistika. Internet Explorer je (?) jednička.

Švédsky bot Munax prochází tisíce webů a v statistikách necháva otisk jako Internet Explorer. Skvěle. Teším se na další případovou studii a novinky o tom, jak prohlížeč Microsoft Internet Explorer zvyšuje podíl :)

Dezinformace.

Proč je wi-fi u „hackerů, crackerů a spamerů“ tak oblíbené? Wi-Fi poskytuje nepřekonatelnou anonymitu. Připojení na korporátni nezabezpečenou Wi-Fi síť a dělání čehokoliv je v síti internet nevystopovatelné.

New Order

Vzniká řada nových zákonů. Sledujete to vůbec? Řada z nich je docela zajímavá. Otazkou zůstává zda-li je primárním důvodem „fenomén“ Interenetu, nebo nové technologie které lze (aniž by to bylo potřeba) nasazovat. Jaká vláda a jaké zákony? Je někde v médiich alespoň nějaká zmínka o průniku nebo hrozbě? Nikde nic.. zákony ale vznikájí stejně tvrdé a přísne jako za války. Sledováni, logováni komunikace, posilováni pravomocí policie.

Demokracie a média

Posledni velkou kauzu české média totálně ignorovali. Víte co myslím? Porovnávate vážne informace v síti Internet s tím co „dáva“ televize? Deranged Security.. Nějaká zmínka? Nikde nic.

Bezdrát, operační systém – Bezpečnost

Po startu projektu AMP Security zde minimalne tyden serfoval kde-jaký NBU. A na jakém prohlížečí? Internet Explorer 6.0 :)

1. Co je příčina různých bezpečnostních problémů? Možná je to podstata sama. Technologie nemá za účel chránit vaše soukromí, ale vydělávat peníze. Vydělávat jest taky jít naruku vládě :) a neimplementovat silné šifry. V Česku bylo prodano x10 tisíc operačních systémů, 2,4GHz Access Pointů a dalších bezpečnostních vychytávek. Jejich životnost je dlouhá – bezpečnost v default konfiguraci nulová. Zpetná kompatibilita prodluzuje agonii.

2. Prodejci Wi-Fi internetu v 99% pripadu „zapominaji“ klientum oznamit, ze bezdratove spojeni lze odposleuchnout. Za takovou sluzbu si dokonce nechavaji platit. Diskuze na toto tema neexistuje. Troufam si tvrdit, ze se jedna o nejvetsi vyprodej soukromi a nejmasovejsi tolerovane porusovani zakona po roce 1989.

3. Neexistuje zadna paka na ISP ktery k ADSL dodavaji router ktereho bezdratovou cast nelze vypnout a AP castokrat bez vedomi majitele vysila do eteru zname G664… :) Aktivni DHCP servr je pouze „bonus“.

4. Existuji seznamy obsahujici stovky mist kde se da tutove anonymne pripojit a jeijch pocet roste. Kdyz se stane prusvih schyta to nic netusici uzivatel (viz.. posledni pripad v Nemecku).

5. Skoleni nutne pro alespon zakladni pochopeni bezp. minima stoji cca 30 000 kc.

6. Drtiva vetsina lidi nepozna vetrelce ani kdyz bude mrkat.

Technologie a bezpečnost

Jak se propaguje nova (nastupni) technologie? Vyhody Wi-Fi technologie 5GHz (802.11a). Bezpecnost a ruseni resi opravdu miziva cast populace i kdyz je vec znacne problematicka. Jak je ale nova technologie propagovana? Je malo pravdepodobne, ze vasi 5GHz sit nekdo zvenci crackne. Z domu to (PCI) rozumny clovek neriskuje. Bylo (zatim) prodano minimum 5GHz PCMCIA s moznosti pripojeni externi anteny. Smerovost 5GHz anten vylucuje lokalne masivni „pokusy“ o prulom. Stale plati, ze nejlepsi ochrana je cena hardware. Zadnej hobby cracker nebude investovat do karty, redukce, pigtailu a anteny 5 000 kc jen tak. Napise vam to nekdo takhle? Ne. A vite proc? No to o ruseni zneje lepe :)

AirPcap a stahovani

AirPcap neni program, resp. nic co lze stahnout a pouzivat. Stahovat lze leda tak ovladace – je ale nutne vlastnit v prvni rade stejnojmenne USB :) Pokud mate porad chut na AirPcap mrknete sem. Hlavne zadnou paniku.

Pigtail pro CB9-Ext MS-147/N

Je jedine reseni pro pripojeni externi anteny nakup MS-147/N pigtailu? V CR ano. V Evrope je k mani i MS-147/RSMA pigtail. Dalsi moznosti je nakup redukce MS-147/HRMJ-1 ktera ma na vystupu SMA. Proč stojí v Česku pigtail MS-147/N 800 kč? Neni znamo, ale okradani to nebude :) Možna se jedná o výsledek konkurenčního boje jak bylo slíbeno onehdy. Ale to už je dávno.., pravda. Pigtail MS-147/N se v Evrope bezne prodava za v prepoctu 300 kc. Nejvtipnejsi historku od prodejce wi-fi v reakci na dotaz ohledne brutalni ceny jsem slysel jakoze v tom dratku (pigtailu) je jakysi miniaturni prepinac :) proto ta strasna cena. Znate jine misto na svete kde za kus OEM dratu zaplatite 800 kc? :) Ja ne.

Je WPA lepsi zabezpeceni jako WEP? Na internetu koluji ruzne prupovidky o tom jak je lepsi sifrovat pomoci WPA a, ze uz existuje CCMP a tak podobne. To co reknu nikoho nevytrhne, snad ale ustanou ohnive diskuze kdyz napisu, ze ziskani handshake je podstatne mene casove narocne nez ziskani 1 000 000 IVS. CCMP je pouze druh sifrovani. I to nejprudsi sifrovani je vam k nicemu pokud ma cracker k dispozici mac, crc a toto pouzije na prekonani „zabezpeceni“. Ano kontrolni soucty misto utoku hrubou silou a jeste nepopsane pocitani pomoci rovnice o jedne nezname :) Hej nakladatele, to opravdu nevidite ty mraky kalkulacek, ze pisete porad o slovnikovem utoku? :)

Vyhnu se oznacovani mist kde jsem se docetl one zajimave reseni – pouze shrnu.

Zesileni, zeslabeni, smerovani signalu. Vase bezpecnost. Existuji AP ktere maji antenu napevno. Reseni v pripade, ze signal nebude dostatecny nebo naopak silny je sekani, pilovani a pajeni konektoru!

Chci prijimat Wi-Fi signal a zaroven signal dal distribuovat (Klient – Brana). Reseni obchodnika je: 2x AP -> 1 mod client druhe mod gateway. Opravdove reseni je: Zařízení Ovislink WL – 5460AP a WISP.

Rozdilne sifrovani. Mam 2 zarizeni. Jedno WPA sifrovani umi druhe ne. (Rozdilne druhy sifrovani). Řešením je: Virtualizace viz napr. Access Point Planet.

Co je super G a jak funguje? Funguje bajecne, „lepsi“ uz je pouze Alvarion :) Pokud uvidite na karte nebo zarizeni „znacku“ SuperG jedna se o Atheros technologii. Tato technologie pouziva tkz. channel bonding. Ten je zalozen na plnem vyuziti prenosove kapacity kanalu cislo 6 a u kanalu cislo 1 a 11 (u kazdeho) polovinu prenosove kapacity. Souhrn: Jsou zabrany 2 kanaly coz umoznuje prenos dat (2x 54Mbps) rychlosti az 108Mb.

Mam 2.4GHz a 5GHz zarizeni. Reseni je dualband AP. Viz napr. WiFi.Aspa.

Je situace ohledne soukromi a lidskych prav opravdu tak pikantni? J. Orwell – 1984. Ano, stejne tak jako kazda vec v romanech Jula Verna. Kdyz to psal, byla to fixe. Dnes je situace podstatne vice High :)

Pokud si prectete par navrhu na nove zakony a filosoficke uvahy ruznych vlad (nemyslim ted ty africke) nelze konstatovat, ze by to co vlady zcela bezne posledni dobou napada ** bylo mozne v pripade, ze to cemu se rika totalita uz davno (znovu) neexistovalo.

Média – Človek bankovkou

Je situace opravdu tak spatna? Ty blikatka jsou vsude – uz maji i jeho napadlo me. Jsou tri rano cinkla ePosta a ja se divam na posledni cislo Hakin9. Razem jsem v pohadkove risi. Proc mi to posila ale clovek co takove veci necte.

Casopis vypada na dlouhe cteni no po chvilce hledani uz vidim.. V krajine H9 trva 1 944 500 sekund pouhych 12 hodin. To vypada na leech mesice. Hmm urednici pouzivaji hesla s4e2_w43i. S pobavenim ctu dal o testovani zranitelnosti s aplikaci Nessus bez loginu na nessusd. Lol. Jeste napise, ze nezjistil zhola nic. Linux uzivateli a adresare pracovnich skupin :) Uz je skoro Kevin Costner trip. Uauu posledni verze cowpatty a crackovani handshake pomoci wordlistu :) Hmm na zaver budto totalne popletena nebo zbrusu nova(?) definice WarXingu. Tak to je hodne ostre.

Kracim krajinou kde na planich kvetou, zrajou a schnou ty nejlepsi odrudy bylin. Sady kde na stromech misto listi selesti papirky a lesy kde misto borovic rostou sirky.

Oknem zaval do ponure krychle cerstvi vitr. Pomalu procitam a v upocene ruce drzim uzvatlanou 200e korunu.

Jak rika kamos. Hej neber vazne take. Je realita len. Auu. Have a nice day. I do the same :)

Ps: Text se muze prubezne aktualizovat. Sklizen jeste neskoncila :)

** Nápad znamená: Ustanovit zákonem nešifrovanou komunikaci, rozesílat mailem trojske koně nebo sestavovat aplikační rozhraní na identifikaci človeka podle návyků v síti atp.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*