Security Portal 2 karma Zmrda

Security zloděj Text je pokračovánim článku o security-portal.cz s názvem Genesis :: Proč nemám přistup k tomu co je moje jsem nezjistil. Pohádce o tom, že mohu vymazat server myslím nevěřil ani její autor. Byla to pouze pálka. Tutoriál byl na serveru, proč by semnou dál něco řešil. Chováni cm3l1k1 mi nasadilo brouka do hlavy. Když vás někdo nepustí do statistik, asi nato má důvod. Proč ale ty tajnosti? Začal jsem se zajímat o věci kolem. Netrvalo dlouho a našel jsem zdroj, pomocí kterého jsem celou záhadu vyřešil.

Čtěte pozorně. Určite víte, že přibližně 80% lidí používa operační systém Microsoft Windows, potažmo prohlížeč Internet Explorer. Existuje webová stránka jménem alexa.com. Tam se schromaždují statistické údaje uživatelů a vyhodnocuje jejich pohyb na webu. Teď (viděl jsem další statistiky a poměr sedí) když je jak srovnávat, mohu s jistotou konstatovat, že Alexa funguje spolehlivě. Odkuď mají tyto překvapivě přesné údaje nechám na vaši fantazii. Statistika minimálně vyjadřuje poměr návštěv mezi každou subdoménou, bez ohledu na počet návštěv. Když znáte počet návštěv na jedné subdoméně a procenta, dopočítat zbytek není problém.

V době kdy jsem měl na SP vlastní subdoménu, byla vrámci poměru ohodnocena na 76%. To je víc procent než kolik teď má fórum samo o sobě. Proč na SP tolerují stav kdy někdo tahá do jejich fóra věci které lze diskutovat na původním místě je víc něž zjevné. Security-portál je na tom existenčně závislý. Bez pohybu ve fóru a klíčových slov které baští Google by byl SP web death. To, že s wardrivingem a wifi nemá SP nic společného už je věc druhá.

security-portal-alexa.png

Na security-portálu jsem měl vlastní subdoménu wardrive.security-portal.cz a v kódu vlastní statistický skript. Denní návštěvnost na wardrive byla 100 až 300 lidí. Na statistiky Alexa jsem narazil v čase kdy začal projekt wardrive nabírat obrátky a první problémy s cm3 také. V jedné z diskuzí jsem prohlásil (byla to pouze moje domněnka), že dělám pro portál hodně a, že i díky mě má webová stránka návštěvnost a ohlas.

Reakce cm3 byla ta, že se mi vysmál. Prej i bez wardrive chodí na security-portál hodně lidí a, že článek hacking wifi + subdoména wardrive je pouze zlomek z celkové návštevnosti. Proč ale nemůžu vidět statistiku návštěv? Jaká byla pravda a co jsem zjistil? Když se na stránky Alexa podívate, úplně dolů je procentuálně vyjádřena návštevnost subdomén každého webu. U wardrive byla onoho času hodnota 76%. Pokuď vemu v potaz, že počet uživatelů prohlížeče Firefox je v česku a na slovensku vyšší než je běžný průměr (řekněme 30%) z čísla 300 (beru maximálni hodnotu – průměr je podstatně nižsší) zůstane 210 lidí. Od toho čísla je pak potřeba odečíst 30 až 60% (součet návštěvnosti dalších subdomén a hlavní stránky) a přičíst uživatele Firefoxu a dalších prohlížečů.

Máme výsledek. O tom, že Alexa měří přesně nemám pochybnosti. Stačí porovnat vlastní statistiku a přepočítat procentuálni údaje návštěv na subdoménach. Návštevnost security-portálu byla v tom okamžiku (bez textů které jsem napsal a subdomény wardrive) 50 až 250 lidí denně! V jazyku webmastera mrtvý web který žije pouze z long tail efektu a toho co tam kdo postne. Tím posledním hlupákem jsem byl já. Proč se tak zpětně vnímám? Tajit informace tomu kdo dělá pro web práci je minimálně divné. Když cm3 kvákal o svobode informací a zdůrazňoval jak návštěvnost neřeší byla to lež. A já ji neviděl. Jak si jinak vysvetlit fakt, že si přivlstnil moje texty? Existuje rozumný důvod proč natahovat po žádosti o stažení, než to, že si chce můj text nechat jak dlouho to jen bude možné a těžit z klíčových slov? Už to bude 8 mesíců a moje věci jsou na SP pořád a proti mojí vůly.

První věc co mě v souvislostech napadla je pozice security-portálu ve vyhledávačích. Říkam si když moje texty odstraní propadne se tak hluboko až běda. Chce těžit ze SEO a udržet si pozicí ve vyhledávačích? To snad né. Velký geek cm3. Proč by ale tajil návštěvnost? Proč ukradl a parazituje na tom co je moje? Odpověď přišla brzy. Jednoho dne jsem se podíval do keywordů a co tam nevidím? :) Někdo na security-portále pořád optimalizuje na keywordy wifi hacking.
Co je natom divného? Pokuď by neexistoval web o wifi (airdump.cz tak se nic neděje). Ale on existuje a publikuje hodně čtených textů. Kevšemu se na security-portál fóru rozmohla zajímavá móda. Na AirDump.Cz výjde zajímavy článek. Lidí chodí do airdump.cz fóra a ptají se. Jejich problém se vyřeší. Pak nějaká zbloudilá duše na SP fóru řeší wifi hacking a kluci letí radit. O.k něco už vědí, tak jdou na security-portál dělat ramena a zahrát si hru na hekry. Proč né?! Potíž začína když mě kdekdo doslovně cituje ale odkaz na původní zdroj? Neblázněte.

Když se někdo ptal v AirDump fóru na složitější věc, odkázal jsem ho na (dle mého názoru) kvalitní místo. Řekl, že neumí anglicky. O týden nato v SP fóru místo odkazu na airdump.cz uvádi jako zdroj odkaz který jsem mu dal :) Mám bujnou fantazii nebo je to zmrdismus? Co si otom myslet? Security-portál v zastoupení pána Čmelíka parazituje na mojí práci, přivlastnil si dva texty (oba jsou wifi based) – klíčové slova wifi hacking a wardriving. Proč? Zamyšlení na toto téma bude publikováno ve třetím díle, stejně jako událost která celý proces nastartovala.

Možná se dozvíte i čerstvou informaci, která moje úvahy a teorie potvrzuje. A jaká je moje úvaha? Myslím, že v doba kdy jsem byl na SP aktivní byla jeho zlatou érou. Pokuď tam dávno nejsem a SP je i nadále optimalizován na wifi a wardriving a na to téma tam 8 mesíců nikdo nenapsal ani slovo, znamená to pouze 2 věci. První je, že jsem tam byl jediný kdo tohle téma dělal a používaní keywordů je už pouze oblbování vyhledávačů. Druhou je nevyslovena naděje, že to na web přiláka někoho kdo to „dá do cajchu“, protože toho tam zjevně ze stávajíci osádky není nikdo schopen. Když to tak hezky rozjel onoho času madwifi, možná se objeví někdo další, na kom cm3 vyžebrá nějaké wifi texty a bude lépe. Na závěr malý bonus. Na portálu nepublikuje pouze Martin Čmelík. Toto je jeho podpis který vkláda do každého e-mailu. Zmínka o vás přátelé tam nikde není – security-portál je one man show.

cm3-podpis.png

Bude pokračovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*