Samsung GALAXY S III (16GB) Marble White + Pebble Blue

galaxys3Obloukem se vyhnu popisování „super“ parametrů novinky ve světě mobilní komunikace Samsungu GALAXY S III (16GB), který je k mání ve dvou „nóbl“ barevných provedeních. Marble White a Pebble Blue.. Telefón jsem netestoval, používám jej.. A nejsem šťasný :) Když byl kdysi k prodeji uvolneěn třeba iPhone 3, iPhone 4 nebo HTC HD2.. kdo po těchto kouscích sáhl, řekl nejspíš.. hodno vyšší ceny.. A pocit nemizel a nemizel..

A co Samsung GALAXY S3? :) Samsung jako firma, pravděpodobně povzbuzena virtuálně nadšenou odezvou propagace produktů.. Zejména medializovaným sporem s firmou Apple, dále pak slibováním nadpozemských věcí.. vsadila na levné detaily.. Reklama? Upoutávka kde je telefón Samsung S3 tak velký jak je zrovna potřeba :) Co se točení videa, foceni a prohlížení obsahu týče, v upoutávce drží telefón v rukách dítě – které se naučilo chodit docela nedávno.. prťavá ruka – takže to je hezkej macek.. Když je telefón na volání pak jej drží dospělý chlápek.. a telefón je tak akurát do ruky :)

Balení.. Něčeho co stojí 15 000 Kč – provedením očekávám alespoň nějaké odlišení od něčeho co stojí o polovinu méně.. Malá drobnost na obalu, vychytávka.. detail.. Nemáme..

Docela zaražen jsem byl z informace o kapacitě baterie.. Narvat dnes do baterky o pár set mAh není nemožné.. A následně pocitově ze zadního krytu.. Né není to kov :) ..ale kus levného plastu který se ani nesnaží imitovat něco lepšího (jako třeba Samsung Y atp).. V porovnání kupříkladu s již zmíněným HTC HD2 kterého zadní strana byla víc než fajnová, novinka S3 „opotí“ ruku během chvilky..

Fólie.. Nepoužívám.. ale jelikož jsem dostal 2 ks „zdarma“ rozhodl jsem se vyzkoušet.. Tu první jsem zahodil.. Domníval jsem se, že jsem omylem použil krycí vrstvu :) místo samotné fólie.. Na další pokus jsem správnou část náležící na dispaly identifikoval.. Nevypadá to tam ale o nic lépe.. Mikro zrníčka čehokoliv mají za následek několik bublin které nejdou odstranit.. Je žádaná lékařska čistota a přesnost..

Pokud očekávate alespoň náznak luxusu ani nabíječka nevybočuje.. Klasický mini Samsung + USB díra.. Na straně .. :) Kdo bude připojovat mobilní zařízení s kapacitou 16 (až 48) GB častěji k PC než k nabíječce? Samozřejmě nikdo.. Obzvlášť když dnes běžně synchronizujeme, kopírujeme vzduchem nebo online..

Android (ICS) jsem pořádně ochmátnul na předešlém zařízení tudíž jsem se nedomníval, že mne něčím (mimo očekávanou výrazne lepší odezvu) může na novém telefonu překvapit.. Samsung ale „boduje“ i zde.. Místo toho aby zapojil externí vývojáře s čistou hlavou (ty interní jsou pravděpodobně zahlceni budováním Samsung Store) a opatřil svojí vlajkovou loď pořádnym hlasovým ovládáním.. Samsung do toho narval S Voice které neumí co? Češtinu.. Aby toho nebylo málo v telefonu jsem objevil opravdu zvláštní parodii nahnědlé barvy, která pravděpodobně supluje (lesní) Kalendář(?) A nejde odinstalovat :)

Super výkon S3?? RAM je permanetně obsazená na víc jak 80% :) Hned druhý den jsem si všiml, že když je zaplé Skype telefón dostáva na frak u přijmu SMS doručenek.. Mrzne. A i padá.. :) Všichni víme co Skype může a co nejspíš i dělá.. (leze i tam kam nemá) ale u 4 jádra bych čekal, že i nečekané aktivity aplikací utáhne lépe..

Závěr? Pokud mohu doporučovat kousek s.. 500MB RAM, vnitřní místo pro instalaci aplikací – ve vnitřní paměti po instalaci Android 4 ICS Cyanogen mod 9 zůstane ješte cca 250MB + rozšiřitelné pomocí microSD karty na třeba 8GB, 1 GHz procesor dnes = 4 000 Kč. Ano HTC HD2.. Když už padla zmínka o nabíjení.. tak doplním, že výdž baterie je u 2 roky starého HTC HD2 a nového Samsung Galaxy S3 stejná.. cca 20 hodin.. :)

Rozdíl 11 000 Kč (jen pro ilustraci: 7 000 Kč stojí 12″ netbook :) t.j mezi HTC HD2 a Samsung Galaxy S III? Nevidím. Tedy jeden nepatrný je.. Display vetší o 1 cm na výšku a 0.5 na šířku :)

V porovnání s HTC HD2 je o cca 2 roky novější Samsung Galaxy S III spíš než super mobil jen papírově našlapanější model z téhož roku.. (2010).

Opravdový telefón kde snad nebude potřeba litovat vynaložené peníze..? Možná další rok, letos určitě né..

PS: Hodno zmínit, že HTC One X to podělal o cosi málo víc.. Vlajková loď od HTC pro jistotu nemá ani slot na micrSD kartu – experimenty skoro vyloučeny. A k baterce se mimo servis taky dostat nedá :)

Aplikace které jsem používal na papírově slabším hardware a které taky bez problémů fungují i na zmiňovaném HTC HD2 (testováno dostatečně)..:

Google Drive, Google Sky, Google Mapy, Google Navigace, AdSense Dasboard, gAnalytics, Altitude, Angry Birds, Firefox, Opera, rssRedader, Evernote, Zedge, Youtube, Dropbox, Sipdroid, Viber, Screenshot, Twitter, Facebook, Skype, AndroIRC, WiFi analyzer, Business Calendar, CallMeter (Vodafone ma vlastní ofi ciální aplikaci Můj Vodafone která umí zobrazit vše důležité ze Samoobsluhy).. Zbytek aplikací sem psát nebudu :).. ale „stařičký“ HTC HD2 toho utáhl fakt hodně..

Uzoufán Samsung řešením home screenu kde byl od výroby narván Acuweather widget, jsem přešel na Fancy Widgets a když už bylo hněvu hodně (tapeta se nepousouvala u přepínání na další plochu), přešel jsem na Apex Launcher. Profi placenou verzi Apex jsem zakoupil z vděku..

A cena? Nezoufat.. Tu pálku netřeba porovnávat s tím čo běžně člověk ušetří za několik měsíců.. Výměna oleje v auto servisu stojí 4000 Kč.. Pár chvil u právnika víc než „špičkový“ telefon :) ..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*