Restaurant Vikárka a pytel peněz u zdi

Vše se datuje do doby, co si někdo napsal o kMail v BackTrack. Prej bylo by skvělé mít k dispozici kompletní operační systém. Komplikace nastala když jsem zjistil, že program je pouze součástí monstra, vetšího než chrám svatého Víta, jménem PIM. Nechal jsem se namotat na špatný nápad a pak se to už špatnostma jenom hemžilo. Po první půlhodině kompilace došel matroš v podobě lechtivých obrázků. Po druhé půlhoďce Internetové vtipy. U třetí půlhodiny jsem to přestal zvládat a jako správny heretik, jsem bez otálení zajel na stránky zpravodajského serveru. Po prvním článku, o žalobách cirkev versus stát, se mi udělalo špatně a rychle jsem prchnul.

Dnes jsem si byl odfrknout v restauraci Vikárka na kopečku. Cestou vzhůru jsem si ještě na Klárově všiml podnik Bio-Cafes s Free WiFi logem u vchodu.

Pak, skoro na práhu onoho místa, jsem pomezi myšlenky spatřil značnou skupinu podezřelých individuí, plížících se kolem zdi chrámu sv. Víta. Na chvilku jsem zastal a dumal proč nejdou normálně, středem chodníku. Tak jak to s oblibou dělají zejména italské squadry. Co když je něco ve vzduchu, já to prohlídnu a rupnu výkopem, nechtě rovnou do katakomb. Nikde nic nevidím, kašlu nato jdu rovně. Až na prvním schůdku restaurace kolega mozek zabral. Spojil zdánlivě nesouvisejíci článek s tím na co jsem se předchvilkou díval.

Oni to nebyli individua ani nic podobného. To byli šelestící bankovky o které právě zuří nelítostní boj. Mezi církvi a státem. Tolik peněz pohromadě jsem už dlouho neviděl. Chápu o něco víc :)

vikarka-charm.png

One thought on “Restaurant Vikárka a pytel peněz u zdi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*