Praktický emulátor terminálu Yakuake

Yakuake (Yet Another Kuake) je Linux emulátor terminálu pro desktopové prostředí KDE. Praktická aplikace zejména pro svojí zajímavou vlastnou. Tou je funkce autohide, včetně jejího konfigurovatelného umístění, ovládaní zobrazení stiskem jediné klávesy. V základní konfiguraci je nastavena pro ovládání zobrazení klávesa F12. Emulátor beží i v desktopovém prostředí Gnome, tam ale postráda průhlednost. Pokuď vlastníte větší monitor, aktivace zámku deaktivuje funkci autohide (schování panelu) a okno máte neustále na očích :) Vertikální a horizontální velikost okna je konfigurovatelná v menu, stejně jako skiny, písmo a další vlastnosti. Ovládaní programu je jednoduché.

Pomocí klávesových zkratek lze změnit vertikální rozdělení okna použitím kombinace ctrl+shift+l, horizontální rozdělení okna ctrl+shift+t, nový panel ctrl+shift+n, zavřít panel nebo split ctrl+shift+r. Zmenšení šířky okna alt+shift+levá šipka atd.
yakuake.png

Pokud hledáte zajímavý nástroj pro ovládaní Linux boxu myslím, že Yakuake naplní vaše očekávaní na 100% vlastním pojetím a naplněním významu slova nekonvenčnost a užitná hodnota. Domácí stránka projektu Yakuake je zde. Balíček obsahují i zdroje Ubuntu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*