DATART – Oplatí se ještě okrádat lidi v metru ?

DatART elektroshop Oplatí se okrádat lidi v metru aneb je česko poslední parkoviště starších, na západě neprodejných, modelů elektroniky? Dneska jsem byl na živo omrknout nové LCD v kamenném shopu. Chci něco na prezentace a občas nějaké dívko. Silně se mi zamlouvá LCD televize Samsung LE22A656, uhlopříčka 82 cm. Hezká, celkem snesitelná spotřeba elektřiny, USB slot (wise link). Všude se píše jak je všechno levné – no jo krize.

Našel jsem na internetu 3 obchody kde prodávají Samsung LE22A656 s cenou od 12 900 do 13 500 kč. Nejsem ekonom ani manager, nechápu tvorbu cen ani fakt, proč stojí nová LCD TV o 30% víc než LCD monitor. Mám se spokojit s hláškou „ruka trhu“ ? Asi ano.

Kdo umí alespoň základ elekrotniky (série, produktové řady atp) orientuje se alespoň nějak. Co si ale počne člověk co neví nic? Třeba jsem se dověděl, že poslední trojčíslí je označení které praví pro kterou síť prodejen je spotřebič určen :) Jinak, že se jedná o jeden a ten samý produkt. Když tomu uvěříte klidně se vám může stát, že koupit starší řadu za stejnou cenu jako řadu novou. Hardcore.

První štace Arkády Pankrác. Už zdálky vidím modro žluté logo Datartu. Pokud nevíte tak DatART je nejdražší přeprodejce elektroniky v Česku i na Slovensku. Bežná taxa u elekroniky co vypláznete proti standradní ceně jako „bonus navyše“ je 20%.

Samozřejmě jak jsem předpokládal.. vše brutálně nadhodnoceno, 80% sortimentu jsou modely z loňska nebo starší.. Alespoň jsem se podíval jak vypadá Samsung model 2006 naživo v roce 2009.

One thought on “DATART – Oplatí se ještě okrádat lidi v metru ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*