Novinky na portálu

AiRdumP Ahoj všem. Pár postřehů z administrace a koordinace AMP projektů. Poslední týdny zajisté pozorujete četné změny. Portál airdump.cz, stejeně jako databáze wifi připojení jsou přesunuty do nových redakčních systémů. Poslední na řade je anglická mutace airdump.net, ta ale není určena pro české a slovenské příznivce airdump – tímto bych považoval změny na českém portálu za konečné.

Plány podzim – zima 2008. Pokuď čtete fórum zajisté vám neunikl post ohledně distribuovaného výpočtu. Osobně mě tato iniciativa těší, na toto téma se interně delší dobu diskutuje. Samozřejmě v případě, že bude dostatek zájemců (počítačů) lze o věci seriózne uvažovat.

Uživatelé vs. iniciativa. Snad to nezůstane pravidlem, ale poměr mezi počtem uživatelů portálu a počtem těch, co pro portál udělají libovolnou věc (třeba upozorní na chybu v textu) je propastný (v procentech 99 ku 1). Situace občas zachází do extrému, až se člověku zdá, že provozuje download server typu Slunečnice. Možná to chce motivaci nebo větší informovanost. Uvidíme. V každém případě se začne strikně rozlišovat.

Změny. Co je jinak? Na hlavní doméně airdump.cz je vše kompletně změněno. Zmizel tracker, odstranil jsem duplicitní věci – blogerské texty jsou přesunuty do blogu (sem). Byl zrušen mailing list a upozorňování na reakce u komentářů. Proč? Komentáře jsou přesunuty do fóra – fórum ma vlastní oznamovač. V každém článku a tutoriálu je umístěn banner s odkazem na diskuzi ve fóru. Z Blogu jsem odstranil všechny novinky v návaznosti na penetrační testy nebo aplikace. Záměrem je aby v blogu mimo oznámení v rámci airdump publikoval každý, na libovolné téma a na hlavní doméně (portálu) bylo publikováno pouze v souvislostech s penetračnímy testy (softvérové novinky, tutoriály, řešení atp).

Myslím, že támto zároveň končí doba experimentů a skoro permanentní změny v struktuře obsahu a členění.

BLOG, WiFI Hotspot i Portál obahují vlastní vyhledávací systém – naučte se vyhledávata používejte ho. Na portálu bylo, jako pomůcka pro snažší orientaci, přidáno rozšiření, které ukazuje na 5 relevatních článků. Na konci pravého sloupce se zobrazují poslední hledané fráze. Zde malá poznámka. Používat sólo fráze „WEP“ nebo „wifi“ na webu o penetračních testech a bezdrátu může pouze totálni idiot.

WiFi katalog i Blog umožňují přidávat komentáře přímo do systému. Jak jsem psal portál lze komentovat pouze ve fóru. Wiki žádnou změnu neprodělala.

Ve fóru proběhla nepatrná změna. Byl upraven kód, tak aby negeneroval extra odkaz na každou odpověď. V emailovém upozornění z fóra ale odkaz je, přímo na odpověď (ne na hlavní článek). Ve fóru již nelze odeslat post s url. V případě, že hodláte vložit odkaz na libovolnou stránku nápovědu najdete přímo ve fóru. Máme nového moderátora a bude doufám, stejně jak tomu bylo doposud, mazat každý irelevantní post. Zároveň vás chci paušálně požádal o uvážlivost. Fórum navštěvuje měsíc od měsíce více lidí. Některé věci se začínají opakovat. Jsem odhodlán udržet status quo a úroveň fóra . Registrace s aktivitou 0 přípěvků za měsíc se mažou – nepotřebujeme 5000 registrací a jednoho aktivního uživatele.

Přeju všem hodně zajímavých textů a novinek v podobě aplikací a nových implementací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*