Bilance prvního roku existence

AiRdumP Podívejte se jak se vám loni vedlo. Statistika není úplná. 2x se měnil software a některé veci byly na jiném místě nebo jinak pojmenované. Některé články jsou veřejně dostupné kratší dobu, nekteré dobu delší. Co a jak se komu líbilo? Pokus o sepsání seznamu WiFi karet pro snažší orientaci v chipsetech, aplikacích které popdporují speciální módy a pro které existují speciální ovládače na platformě Windows nebo Linux. Text WiFi karty na sniffing vidělo celkem 6200 uživatelů v české části AirDump.Net. V anglické části se článek jmenuje WiFi Adapters and Applications a byl doposud zobrazen 10 870 krát.

Text o (myslím úspěšném pokusu vytvořit jednoduchou databázy) WiFi HotSpotech, které díky provozu umožňují volné připojení k internetu (česko, slovensko, zahraničí). Projekt se hezky rozběhl a niní katalog hotspotů čítá na 900 záznamů, s návštěvností v řádech tisíců uživatelů měsíčně, ze všech koutů světa. Článek o Free WiFi si přečetlo 1830 uživatelů (česky) a 750 uživatelů vidělo text Free HotSpot Database v anglické mutaci.

Tutoriál pro nejméně zkušené uživatele (windows only :) Penetrační test zabezpečení WiFi sítí pomocí aplikace CommView for WiFi a trial verze pluginu WEPKR. Je to klikátko, bez zážitků, přesto v české části vidělo článek skoro 8000 lidí. Anglickou mutaci WEPKR – Hacking WiFi WEP vidělo 17 700 návštěvníků.

Oblíbené téma Windows XP – článek Heslo Administrátora ve Windows XP 2300 zobrazení v české mutaci. V anglické obdobě jménem Windows Admin Password Reset 1200 zobrazení.

Aktuální článek který osvětlil možnost použití exotických bezdrátových karet díky speciálním distribucím typu Backtrack nebo WiFiSlax Cracking WEP Wifislax Intel Pro Wireless 3945 WEP 11 200 zobrazení. Jeho česká obdoba byla zobrazena celkem 5600 krát.

Asi hodně velký propadák :) Čekal jsem opravdu velký zájem. Opaku se hodně divím protože reklamu nemůže mít rád absolutně nikdo, je článek o zhoubě Internetu Spam, Hoax a reklama.

Tutoriál o síťových nástrojech a možnostech konfigurace Linux i Windows aplikací pro filtrování a zachycování komunikace Sniffing and data analysis 2750 zobrazení. V české mutaci Sniffing a Analýza Dat 3900 zobrazení.

Klasický a jednoduchý postup pro odchycení IVs pasivní cestou pomocí WildPacket aplikace OmniPeek a ipw3945 4900 zobrazení, v anglické mutaci byl zájem mnohonásobně vyšší. Překlad OmniPeek, winAircrack a Intel byl zobrazen 30 700 krát.

Další, myslím vcelku povedený text no bez sebevětšího zájmu s ohledem na tisíce postupů které leží na internetu (a které jsou na rozdíl od air článku k ničemu :) Metasploit – Hacking Windows 5500 a v české části webu stejnojmenný článek MetaSploit Framework s počtem zobrazení 1900.

Můj oblíbený článek (anglicky) Hacking WiFi – Ultimate Ubuntu Guide vidělo 24 370 anglicky mluvících lidí. Původní českou verzi Hacking WiFi sítí zhlédlo 38 000 návštěv.

Navazujíci, tentokrát vylepšený hack o možnost Packet Injection ve Windows (diky portu Airserv-ng) Packet injection Windows 40 630 zobrazení v anglické a 15 800 zobrazení v české části s názvem Aireplay-ng – Windows Packet Injection

Momentálně se průměrný počet unikátních IP navštěv AirDump.Net a AirDump.Cz za měsíc blíží číslu 60 000 a počet zobrazených stránek je odhadem 200 000 měsíčně. Větší díl náleží anglické části AirDump.Net. V statistikách dominuje prohlížeč Firefox který ma podíl 48 %, druhý je Internet Explorer s 30 %. Od května 2007 do ledna 2008 navštívilo stránky Airdump.Net 270 000 unikátnich uživatelů. Počet všech zobrazených stránek se blíži číslu 1 000 000.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*