Gray Hat Hacking

Manual Hackera Nakladetelství Grada se se „vyznamenalo“ a v češtině byl vydán titul Gray Hat hacking s podtitulem The Ethical Hacker’s Handbook z roku 2005. Kniha se do prodejen dostala pod názvem Manuál Hackera. Tyto dny se na několika českých „security“ webech začlo recenzovat :) a toto dílo uvádět dokonce jako užitečná novinka. Vážení to je opravdu obrovská ostuda. V knize z roku 2005 (přetisk jsem na rozdíl od mnoha z vás držel v ruce) není absolutně nic co lze označit za užitečné v souvislostech a vazbě na aktuálnost! Titul byl vydán tesně po Vánocích (28.01 2008). Nedopatřením se o ní začlo psát až teď (žeby sleva?) – i proto moje dnešní vsuvka.

Ano, jedná se o překlad prvního přetisku z roku 2005. V průběhu týdne budou v novinkách na portálu zveřejněny detaily, ale už teď říkám nevěřte všemu co čtete na různých místech a hlavně nekupovat, je to kachna a maximálně evergreen.

2 thoughts on “Gray Hat Hacking

  1. Nič v zlom, ale fakt nechápem načo zhadzuješ knihu bez udania akéhokoľvek dovodu. Podla mňa je to super kniha. Uveď prosím dovod, preco so mnou nesúhlasíš.

    Firefox 3.0.1 Windows XP
    Odpovědět
  2. Ta short newska není o obsahu knihy nebo její úrovni, narážka směrujě na vydavatele (co zaspal dobu) Grada. Kniha je z roku 2005 a v ČR byla vydána v roce 2008! Jeden rok ve světě IT je zhruba stejná doba jako 10 let pozemského života. Nemám důvod nesouhlasit s názorem t.z poslední větu nechápu.

    Mozilla Compatible 5.0 GNU/Linux
    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*