GPS tracker Xexun TK201 reset lokátoru pomocí SMSky

GPS lokátor Xexun TK201 zařízení pro sledování vozidel, osob nebo monitorování jako takové, též znám jako GPS Tracker, lokátor TK102, TK201, zařízení pro sledování vozidel, GPS102-B nebo i GPS104 je jednoduché zařízení které ve spolupráci s vloženou SIM kartou mobilního operátora odesílá pomocí GPRS/EDGE sítě údaje o poloze zařízení. Formou datového přenosu nebo SMS dle nastavení. Luxusní je fakt, že stačí pouhé prozvonění zařízení, to po cca 20 vteřinách odešle SMSku s GPS koordináty na definované číslo. Pokud je zařízení umístěno v automobilu jedná se o jeden z najlevnějších zbůsobu zajištění auta. To je pravděpodobně i původní zámer výrobce i když toto zařízení velikosti někde mezi krabičkou sirek a 3/4 balíčku cigaret lze pověsit na krk třeba zvířeti :)

Snad jediná chybka krásy tkví ve faktu, že zařízení neumí hardware reset. O software resetu taktéž zmínka v manuálu není. Proč reset? Zařízeni se konfiguruje pomocí příkazu a hesla odeslaného na číslo SIM karty vložené do GPS Trackeru. Pokud budete měnite default heslo 123456 na jiné a nevšimnete si poznámky v manuálu, že heslo ma mít 6 znaků a vložíte kupříkladu znaků pouze 5, zařízení toto heslo akceptuje ale.. Zadávání dalšího příkazu potvrzené 5 místním heslem již nebude fungovat :)

Na webu se píše o řešení v podobě reflashu firmware zařízení pomocí speciálního kabelu s převodníkem, řešení ale existuje i v podbě software kódu který se odešle SMSkou jako u běžné konfigurace :)

Kód pro reset GPS trackeru TK102/TK201 který je potřeba odeslat SMSkou na GPS Tracker je

adminpassword13142324

Po odeslání kódu na SIM kartu v GPS trackeru obdržíte potvrzovací SMS adminpassword123456. Pak stačí jako prvně začít konfigurovat pomocí SMS příkazy


begin123456
admin123456 777777777

Kde 77.. je číslo mobilu ze kterého budete monitorovat polohu. Celkem lze do zařízení zadat až 5 mobilních čísel. A následně již zařízení používat přezváněním SIM karty v GPS ze zadaného čísla, pomocí zobrazení polohy na mapovém plotteru – vyžaduje konfiguraci APN v GPS t.j vlastnit SIM kartu s mobilním tarifem :)

Pokud zařízení nemá dostatečný GPS signál nemusí se ad-hoc vrátit žádna odpověď. Lze nastavit i automatické odesílání SMS ze zařízení v definovaném čase.. Zařízení lze pomocí SMS konfigurovat všude tam kde je signál mobilního operátora. Pokud zařízení použijete bez stáleho přísunu energie, uvedená výdrž baterie je 80 hodin. Víc o nastavení v manuálu nebo v síti internet..

4 thoughts on “GPS tracker Xexun TK201 reset lokátoru pomocí SMSky

  1. Mám nový GPS tracker TK102. Po zapnutí /venku/ stiskem ON/OF 4x zabliká dioda a dále nebliká a nesvítí. V lokátoru mám aktivní onezapinovanou SIM kartu. Lokátor nereaguje na SMSky a na žádnou neodpovídá. Pokud vytočím číslo karty v lokátoru, tak po 13ti zazvoněních je v lokátoru aktivován mikrofon /odposlech/. Když stisknu a podržím tlačítko SOS, lokátor vytočí číslo mého telefonu a funguje prakticky jako telefon. Pokoušel jsem se lokétor resetovat pomocí SMS : adminpassword13142324 , ale nedostal jsem žádnou odezvu pomocí SMS. Prosí o radu a budu vděčný za každou odpověď.

    Internet Explorer 8.0 Windows 7
    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*