security-portal.cz – exhumace a přepudrování mrtvoly

security portál mumie se vrací Když 5 let o něčem tlacháš a za pět let se nestane zhola nic, okopíruj strukturu webu blackhole.sk a čekej co to udělá. Vím, že to nemáte odkud vědět proto to píšu do blogu. Starší serfaři snad pamatují na webovou stránku o všem a oničem – security-portál.cz. Posledním větším počinem na tomto místě byla krádež článku (v roce 2007) a skoro roční odstraňování ukradeného textu (odkaz viz konec článku).

Lepší titulek by byl snad už jenom „Jak posrat vše co chytnu (martin čmelík) do ruky“ ..tohle ale není satirikon :) Dnes mi na hoax email dorazil screenshot se štavnatým komentářem. Bez toho abych četl přiložený text jsem málem upadl do smícho-kómatu. Velký komunitní spolek o síle dvou mužů (hekr & hekr) narvali celý security portál do Drupalu (!?) (pokud nevíte wo co go klik sem). Na tom by nebylo nic zvláštni, člověku věkem měkne mozek..

Když budeš o něčem 5 let kydat a za pět let se nenajde nikdo kdo za tebe udělá práci, obšlehni strukturu webu blackhole.sk a čekej na další zázrak co nikdy nepříjde..

Potíž je v tom, že „hans christian cm3“ vytruboval do světa hlášky o psaní nového CMS. Kluci dva roky práce a výsledek? Drísty o věcech které nikdy nebyli ani nebudou.

Kalkulačka security-portal.cz – LSD trip nebo podvod?

security portál statistika Do kolika umí počítat žák 5 třídy na základce? U 7 článků v rubrice Nejčtěnejší (mimochodem texty z roku 2004 a 2005) jsou čísla které zobrazují počet zobrazení, stojí tam 18 000 až 45 000 zobrazení. Když má nejčtenější text 45 000 zobrazení za 5 let, za rok to nebude ani 10 000 a za měsíc ani 900 zobrazení. Kde se pak ale na webu bere 80 lidí online? :) U těch novějších jsou čísla o hodně skromnější – 45 dní = 33 zobrazení :) Pokud spočítáte zobrazení všech textů na security-portal.cz pak se dostanete k číslu kolem 100 000 zobrazení za 5 let = 20 000 rok = 1 000 lidí měsíc. Ať se pletu o litr.. v tom případě bude návštěvnost webu 2 000 UIP měsíc což je navštevnost „hackerského“ webu 12 letého kluka na hacking.snadno.cz. Trik s konfigurovatelným počítadlem délky session v Drupalu je známa věc. Dobrá vychytávka pro každého podvodníčka – pokud je návštěvnost webu 30 lidí za den, není problem vyčarovat 30 návštěv za minutu :) Viz vlevo dolů je ono zajímavé číslo.. počet uživatelů online. Den nebo noc, každou minutu „je“ opticky na serveru security-portál.cz 40 až 80 čtenářů.

jak se podvádí na statistice návštěvnosti security portál

Pokud je průměrná délka návštěvy 2 minuty dělá to státisíce UIP za měsíc (dopočítate se klidně i k číslu 600 000 lidí za měsíc :) což řadí security-portál mezi top 100 největších evropských webů :) V přehledu článku kde by nebyl problém sečíst počet zobrazení všech článku a vydělit to počtem let je samozřejmě bez údajů. Snad kluci brzo vydělají na kalkulačku a vše před dalším zásahem do databáze přepočítají :) Další zajímavá věc je, že nejčtenější článek na security portálu stál poslední cca 2 roky na čísle kolem 20 000. Po změně CMS je tam ale násobek. Drupal je asi bohatý na vitamíny :)

Jiná metodika výpočtu míry podvodu. Příklad, článek SQL Injection byl údajně zobrazen 28 000x. Byl publikován 24.01.2005 t.z text má 4 roky a 3 měsíce (51 měsíců). 51/28 000 = 549 zobrazení měsíc (jednoduché počítadlo nerozlišuje boty ani počet stejných zobrazení unikátní IP). Na webu je publikováno cca 100 textů, z toho tvoří texty jako SQL injection (dostatek textu, obrázek příklady) asi 1/4. Když zohledníme „činitel zkrácení“ (článek se čte nejvíc první měsíc, pak čtenost geometricky klesá).  Když za první měsíc četlo text 550 lidí, není reálne aby se toto dělo konstatně každá měsíc po dobu 5 let.

Pokud potrápite pravděpodobnost zjistíte, že nato aby bylo toto číslo pravdivé by muselo první měsíc vidět článek víc jak 6 000 lidí. Průměr počtu zobrazení v rocu 2004 byl na security portálu 400 / měsíc (zdroj webarchiv).

Čórka Reloaded

Hned pod menu se můžete dočist o zaměření serveru security-portál (kdyby to tam nebylo, opravdu těžko tipovat kde jsem právě dorazil – viz barvy, rss feedy v patičce). Píše se tam: Security-Portal.cz je internetový portál zaměřený na počítačovou bezpečnost, hacking, anonymitu, wardriving, wifi hacking, šifrování, exploity, Linux a BSD systémy. Provozuje spoustu zajímavých služeb a podporuje příznivce v zajímavých projektech (čti 5 let keců a pořád nic).

Komentář k zaměření – počítačová bezpečnost? Teorie nebo praxe a kde je? :) Hacking.. co? Vidíte někdo na security-portálu alespoň zmínku o hackingu? Zaměření na Anonymitu znamená práce v utajení? Wardriving na security-portálu lol.. WiFi hacking na security-portálu? Lol. Šifrování koho čeho? Exploit.. dál snad ani nemá cenu pokračovat :) řeknete si.. Co to.. sjedu na konec prvního textu a co nevidím.. Vysvětlení je na světle světa..

Ono kříšení nebožtíka není jen tak pronic zanic. Exhumace a přepudrování mrtvoly má svůj důvod. Jaký? Někoho napadlo udělat díru do světa prádlem. Jak? Stačí ukrást pár motivů nebo hlášek, to vše nalepit na trika Made in Beroun :) a hackerské zboží je na světě.

Hoši ješte by to chtělo rozšířit sortiment o háčkované dámske spodní prádlo (pro real hackerky) a erotické pomůcky s logem security-portal.cz pro homosexuální páry.. V týhle skupině vás snad ještě nikdo nezná.. Ať to má štávu. Přístup byl změněn, píšte své blogísky, ať to odsejpá :) Starší články o security-portálu.cz pro osvěžení paměti viz smutný konec security-portál.cz nebo karma zmrda.

Nekrájím cibulky ale pláču jak malé dítě

Když se podívám na jeden z 20 webů kde lze pořídit triko, pak zjistím, že kupříkladu na webu iTriko lze přímo na webové stránce realizovat tričko dle vlastních představ,  motivu, barev, velikosti, typ písma, vlastní obrázek z internetu.. Pokud si na pražský Strahov dojedete pro hotové zboží je kevšemu konečná cena o desítky procent nižší, než v leetshop.cz. U pohledu na leetshop.cz web security-portalu.cz, kde je cena za tričko s mastodontním titulkem 350 kč / kus + 70 kč pošta mě obestírá lítost jak prase. Bombastický podnikatelský záměr..

Good lock, good bye & R.I.P security-portál.cz

6 thoughts on “security-portal.cz – exhumace a přepudrování mrtvoly

 1. Sám nechápu jak je vůbec možné, že do sračkek tipu fóra security portál někdo vůbec tlačí peníze (hosting, čas). Před 5 lety to byl možná perspektivní web.. pak to ale někdo pustil z ruky a na tom webu už není nic, leda tak pro 13 leté děti co se chytí na barvy a hlášky na webu..

  Opera 9.64 GNU/Linux
  Odpovědět
 2. [1] Proč? Když to táhne na web lidi a někdo myslí, že tam něco vyřeší.. S jejich fórem můžeš i hezky srovnávat a vidět kde je diskuze na úrovni a kde z 90% blbosti. Hezké zrcadlo. „Puštění“ není tak docela pravda, prostě tam ten kdo něco uměl přestal psát a ten kdo myslel, že se na tom co kdysi byl security portál sveze, vyhořel.
  [2] Nevšímat jako koho? Mimo to, že ti dělám reklamu (odkazuji na web o kterém píšu na což ty koule nemáš), psaní mě baví a komentuji řadu dalších absurdit.. tak proč nekomentovat kreaturu jako ty? Nebo něco co jsem napsal není pravda? Pokud je ti špatně z toho co děláš pak se chovej normálně, né jako primitiv. Narozdíl od lidí kterých názory, co kazí tvou image (u sebe), mažeš, máš zde prostor pro nemoderovanou reakci.
  [3] To byl žert? Pokud hledáš souvislosti já bydlím sám.

  Konqueror 4.1 GNU/Linux
  Odpovědět
 3. Nechápu vaši diskuzi. Proč řešíte něco co se vyřeší samo? :) To, že se nějaký čmelík něčeho drží zuby nehty a tropí ostudu kde může je jeho volba. Vždyť to dělá sobě a na internetu může být každý tím co není v reálu.. O tom to je.

  Firefox 3.0.8 Ubuntu
  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*