Český Hydrometeorologický Ústav varuje :)

logo Český Hydrometeoroligický Ústav Už od včerejška čekám bouřky. Mraky jsou zatažený, sem tam je slyšet hřmění. Teď najednou slyším jak to bubnuje na listy stromu před balkónem. Hurá, nemusím zalejvat zahradu! .. hmmm škoda trvalo to jen 20 vteřin. Aspoň že se můžu mrknout na stránky Českého Hydrometeorologického ústavu jak to teda s tím slejvákem bude. Přivítala mě oranžová mapa republiky s varováním „Bouřky s nebezpečnými doprovodnými jevy“. 20-ti vteřinová sprška může ublížit akorát tak precancane slečně na podpatcích s přehnanou trvalou na hlavě. Pokud se bojíte bouřky, asi tušíte, že vaše bezdrátová technika nebude nainstalována nejlepěji.

Pokud pro jistotu kontrolujete radar monitorující přeháňky často, možná jste si jako já všimli že občas dochází k chybným měřením radaru Skalky ze severo-západu. Kvůli rušení které můžete vidět na obrázku byla frekvence radaru skalky upravena na 5645 MHz a radar Brdy bude 25. května přeladěn na 5630 MHz.

Mapa ČHMU

Pokud vás to ještě netrklo tak tyto frekvence spadají do pásma standardu 802.11a který sahá od 4,915 GHz po 5,828 GHz. Z tohoto důvodu ČHMU žádá provozovatele Wi-fi sítí aby přeladili z kanálu 124 a 128 na jiný (například uvolněný 132 :D ).

Upozornění
Vážení provozovatele Wifi siti v pasmu 5.6 GHz (zejmena 802.11a). Radar Skalky (Drahanská vrchovina) je od 21.5.2009 preladen na frekvenci 5645 MHz. Radar Brdy bude preladen na frekvenci 5630 MHz od 25.5.2009. Zakazte proto ve svych zarizenich pouzivat zejmena kanaly 124 (5620 MHz) a 128 (5640 MHz). Nami detekovane pripady ruseni nasich radaru budou predavany prislusnemu oddeleni Ceskeho telekomunikacniho uradu za ucelem zamereni a identifikace. Děkujeme.

3 thoughts on “Český Hydrometeorologický Ústav varuje :)

 1. Tak jsem se sprsky nakonec dockal. Byla to jedna z tech cervenych (52 mm/h) tak jsem po vyjizdce do mesta na kole, hodil boty rovnou odstredit do pracky.

  (Chtel bych taky jedne spynavoblondate slecne v trictvrtecnich riflich a slusivem modro-bilem pruhovanem tricku udelit cestny titul Miss Mokre Kalhotky za impozantni vykon, minimalne 5-minutovou chuzi v nejintenzivnejsi slejvaku S USMEVEM! :-)

  Epiphany 2.22 GNU/Linux
  Odpovědět
 2. [1] ..máš její foto? ..btw..až dneska jsem narazil na tenhle webík a fakt z něj nestíhám :-D :-D ..škoda jen, že zítra maturuju :-D

  Firefox 3.0.10 Fedora 64 bits
  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*