ČR, SK, HU, Srbsko, Bulharsko, Řecko a Kréta autem 2010 – Trasa

Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Řecko autem Trasa. Abstrakt: V sérii textů je v souhrnu popsána naše cesta autem do Řecka, Trasa ČR (Praha), HU (Maďarsko), SRB (Srbsko), BG (Bulharsko), GR (Řecko) + plavba trajektem na Krétu + cesta autem zpátky. To vše v rozmezí 31. 7 až 11. 8 2010. V každém textu je rozcestník – odkazy na jednotlivé články, zážitky a fotografie. Jednotlivé bloky jsou řazeny: Trasa cesty ČR (Praha) – GR (Kréta), Zážitky z cesty autem, Zážitky z ulice, Ubytování, Mýto/Poplatky/Vstupenky, Spotřeba/Vybavení, Fotografie z cesty, a pak sólo památky a Řecko – Atény – Kréta. Až na několik špatně pochopených situací a neefektivní plánování, vše dopadlo na výtečnou – tak čtěte a komentujte. Pokud Vám článek pomůže nebo inspiruje k návštěvě libovolné ze zmiňovaných destinací, napište to do komentáře pod text. Díky BLOGu za publikování..Pro navigaci na naší cestě byla použita GPS navigace Evolve Evolve MultiTraxx-4.3″ (GX-43BFM4) s poslední dostupnou aktualizací map Evropy. Většina cest v navigaci byla :) Až na pár drobností a zbytečností spokojenost.

Trasa do Řecka

Po srbské město Niš jsme jeli dle trasy kterou vyznačila navigace. Jižněji byla provedena menší korekce – kvůly potřebě cestovních pasů které nevlastníme jsem raději objížděli tajemnou Makedonii. Trasa cesty Praha – Iráklion je vyznačena na obrázku z Google Maps (klikem lze soubor zobrazit v maximálním rozlišení).

 

 

 

Trasa: Praha – Brno – Bratislava – Rajka – Gyor – Budapešť – Szeged – Subotica – Novi Sad – Belehrad – Smederevo – Niš – Sofia – Promachontas – Thesaloniky – Meteora – Atény – Iráklio.. Informace o počtu kilometrů a poplatcích najdete v příslušném textu.

Trasa z Řecka

Mimo plánovanou odbočku Delfy (Řecko) a Budapešť (Maďarsko) jsem cestou zpátky 1. špatně odbočili v severořeckém Serres. Značné převýšení, zbytečná zajížďka.. ale zhlédli jsme snad nejkrásnější (příroda) kout Řecka.. Snad to nebude vypadat jako zcesty přirovnání ale tenhle kout má dojmem nejblíž lokalitě Západní Tatry. 2. nuceně odbočili na obchvatu Sofie (bulvar Tsar Boris III -> ulice Boyčo Boyčev) kde jsem málem utrhli kolo u nárazu na pohozenou(?) pneumatiku z nákladního vozu nebo bagru..

Trasa: Iráklio – Pireus (Atény) – Delfy – Thesaloniky – Serres – Kato Vrondu – Peritorio – Kato Nevkropi – Exochi (hranice konečně) – Sadovo – Bansko – Simiti – Blagoevgrad – Dupnitsa – Sofie – Dragoman – Dimitrovgrad – Pirot – Niš – Bělehrad – Budapešť – Brno – Praha.. Trasu si můžete prohlédnout na Google Maps kde díky Street View (stačí přesunout žlutého panáčka nad mapu a v mžiku se zobrazí modré tečky t.j místa kde jsou k dispozici fotografie – klik na odkaz Google Maps) lze najít i několik zajímavých ilustračních záběrů.

Informace o počtu kilometrů a poplatcích najdete v příslušném textu.

Chybějící odkazy budou doplněny po publikování textů

Rozcestník
Trasa
Poplatky/Ceny/Mýto
Zážitky z ulice
Fotografie z cesty
Řecko – Atény – Kréta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*