Blackout Europe – iniciativa

Blackout Evropa Něco co se dotýká (nebo bude) i vás.. Volný překlad textu z webové stránky Iniciativa Blackout Europe – originál viz přímo stránka www.blackouteurope.eu. Preč podpořit evrópsky black-out ? Návrh evropské komise ohrožuje základy toho čemu ještě pořád říkáme Internet – otevřenost, bezhraničnost a nediskriminačný prostor..

* Diskriminace obsahu

Poskytovatelé připojení k internetu budou moci (díky silné lobby muset) diskriminovat přístup k obsahu, službám a aplikácím na internete. Oni rozhodnou jaký typ stránek bude zasluhovat jakou rychlost přenosu dat. Když ti někdo pošle link a ty se budeš chtít podívat, je dost možné že tvůj poskytovatel nebude danou stránku podporovat a ty si to proste nenačteš. Leda, že by jsi za to připlatil.. Nebudeme mít rovnaký přístup jako teď. Něco na způsob kabelové televize, kde je potřeba za každý program (webstránku) platit navyše.

* třikrát a máš po internetu

Když tě nachytaj porušit autorské práva, nejprve tě dva krát upozorní a na třetí krát definitivně z internetu odpojí. Při 90 % nelegálnych video souborů na YouTube nebo p2p sítích je to otázka hodín. Navíc je pravděpodobné, že pro odpojení bude stačit údajné porušení autorských práv – t.z bez potřeby soudního nařízení. Ustanovení umožňující takový scénař, i když bylo již jednou v hlasování EP zamítnuto pořád hrozí.

* konec torrentom

Stránky s torrent soubory budou i díky diskriminaci obsahu okamžitě oshapovány (bez přidělené rychlosti přenosu dat). V evropské unii již existují státy kde zábavný průmysl tyto požadavky na poskytovatele internetu vznesl.

* žádne soukromí na internetu

Telekomunikační průmysl bude moci sledovat podstatnou část našich aktivit na internetu. Stránky které jste navštívili, geo lokalizaci přes mobilní internet i e-mailové kontakty.. Pokud se takové data začnou schromaždovat, dříve nebo později je někdo použije. Z Velké Britanie přichází požadavek aby byla logována i citlivá data ze sociálních sítí jako Facebook, Myspace nebo Bebo.

* konec svobodnému podnikání

Poskytovatel připojení bude bohem, kterému se bude provozovatel webu modlit, aby byla v „základí nabídce“. Jako když nechcete skončit v Tesco regálu úplně dolů, musíte zaplatit.

Co stím můžete udělat? Podpořit evropský black-out! Jak?

1. Začernit vaše avatary nebo obrázky (Facebook, Myspace a podobně),
2. Pokud máte web přidejte na stránku banner Blackout Europe,
3. Přidejte se k iniciativě na Facebooku,
4. Napíšte vaším evropským poslancům.

Email kontakty na europoslance:

— Pokud je někdo máte přiruce post do komentáře. Díky —

Návrh e-mailu který by jste mohli poslat je k dispozici v boční menu (viz web).

Může to fungovat ?

Áno, na Novém Zélandu tento prostest způsobil, že již přijatý zákon byl na poslední chvíly přehodnocen a jeho implementace odložena na dobu neurčitů. V Evropském Parlamentu je silná lobby ve prospěch zmiňovaného zákona (viz události ve Francii), jsou tam ale slyšet i neziskové nevládní organizácie, ktoré poslancům nedají spát. Je nutné pouze vyjádřit vaší podporu. Evropský psoalnci jsou kevšemu před volbou, proto je potřeba emailovat a dožadovat se zastání a práva.

3 thoughts on “Blackout Europe – iniciativa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*