Alza a reklamace? :]

Alza Původní článek, přesněji diskuze pod článkem Proč nenakupovat u Alza, který byl reakcí na reklamy shopu v médii kde se to hemží supr nabídkamy.. je plná zajímavých komentářů které jsme se rozhodli zveřejnit jako extra článek..
..U Alzy jsem reklamoval nefunkční mobil, závadu jsem zjistil ihned po jeho vybalení a zapnutí. Reklamace byla zamítnuta s tím, že mobil je mechanicky poškozen. Technik do protokolu napsal, že mobil nejeví známky pádu nebo úderu. Reklamace byla přesto zamítnuta. Po delší emailové komunikaci bylo dohodnuto, že mobil bude na prozkoumání závady zaslán dodavateli. K mému překvapení mi byl za pár dnů vrácen s tím, že reklamace byla zamítnuta. Na opakované dotazy o jakou závadu se jedná a jak k ní došlo, zda bych mohl obdržet vyjádření od dodavatele nikdo z pracovníků Alzy nereagoval.
Prvním signálem o tom, že v Alze došlo ke zhoršení mělo být již to, kdy mi před půl rokem nezaslali kompletní objednávku, byť jsem uhradil plnou cenu. Tenkrát jsem po celkem zdlouhavé komunikaci nedodané zboží obdržel.
Alza se tímto v mých očích stala neseriozním obchodem, u kterého již nikdy nic kupovat nebudu. Tento obchod doposud patřil mezi tři e-schopy, u kterých jsem pravidelně nakupoval, stejně tak jsem všechny tři doporučoval svým známým. Nyní budu své známé od nákupu v Alze naopak varovat.

..No já jsem si před 2 roky kupoval Komponenty (PC) za 45 000,- a nakonec jsem to 3 měsíce reklamoval mam tu asi 30 papíru neustále reklamace z Alzy :).

Reklamoval jsem neustále základní desku a zdroj potom jsem zeptal jestli mam poslat vsechny komponenty jestli všechno odzkouší tak mě řekli ano tak zase posílám mega krabici a na místě mi řekli že si za to musím zaplatit takže zbytečně jsem tam všechno nosil. Potom testovali můj Stroj napsali mě že nevykazoval žádné anomálie a byl v pořádku dokud jim tma neshořel a ten mi nahradí novém. Desku mi reklamovat nechtěli po 4 reklamaci že jsem si ji sám zničil pořád jsem tvrdil že ji poškodil ta exploze nebo co ta deska udělala nakonec mi to zamítli že jsem si ji poškodil sám obrátil jsem se na výrobce a výrobce napsal posudek že poškození nemá vliv na funkčnost tak my ji vyměnili a alza my poslal jenom desku bez ničeho co jsem poslal.

Tohle mě dopalillo poslal jsem všechno a oni mě poslali jenom desku tak jsem jim volal že u nich mám všechny komponenty tak to týden hledali potom mě to poslali zase bez věcí na Desku tak jsem jim znova volal a potom po 15 minutovém řvaním mě poslali i krabici s věcmi k desce.

Takže 3 měsíce vyřizování ale už mam svůj vysněný PC složený a plně funkční a jsem nad míru spokojený :D

..No bohuzel mam posledni cca 3 roky zkusenost s ALZA negativni, nakupovani je OK a rychle, bohuzel vetsina veci mi prijde s vyrobnimi vadami, koupil jsem postupne 5x ruzne WIFI Routery, vsechny maji nejakou vadu – bud je treba kazdy den restartovat nebo maji vypadky, nektere jiz po roce odesly.
Posledni kus – MICROTIC vubec nepridelil IP a ani se mi ho nepodarilo nakonfigurovat.
Veci nereklamuju na to nemam cas, navic potrebuju okamzite pouzivat.
Dosel jsem k nazoru, ze v ALZA prodava veci ze serii s vyrobnimi vadami, ktere se jiz ve vyrobe vyrazuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*