10 důvodů proč nekupovat Hakin9

To co se chystáte číst nosím v hlavě přibližně od doby co polský časopis Hakin9 ukradl pro vlastní propagaci název jednoho z nejčtenějších tutoriál, na českém a slovenském internetu, Hacking WiFi sítí a použil ho jako titulek vlastního obsahu, ve svém zatím posledním vydání. Nejsem si jist zda-li dokonale rozumím problematice publikování a stylování, jedno vím ale zcela jistě. Nikdy jsem neviděl dvě stejně pojmenované knihy, časopisy a dokonce ani rubriku. Hned v úvodu bych chtěl upozornit na fakt, že původní AirDump.Net titulek Hacking WiFi Sítí není gramaticky a technicky správna formulace. Tento název byl záměrně vybrán v naději, že nebude napodobován a neztratí se v záplavě slov Internetu. Dle mého názoru je značný rozdíl mezi parafráze Hi-Fi a WLAN Hackingem.

Pokud mluvíme o bezdrátové sítí jako celku, ano, právě WLAN Hacking je správne pojmenování pro penetrační test bezdrátove sítě. Nepomohlo. Mnoho subjektů v síti, včetně zmiňovaného média, přebíra a kopíruje toto chybné označení. Mě při pohledu na skutečnost nenapadá nic víc, než slovo kterým se na ostrově Kuba označuje prostitutka. Už hodně dávno jsem pochopil, že tištěné média jsou existenčně závislá na počtu prodaných výtisku, což z mého pohledu přímo odporuje základnímu principu důstojné lidské existence. Ten kdo se chce zalíbit všem nemůže být sám sebou, propagovat vlastní názor a existovat jako originál. Proto jsem nikdy tištěné média nekupoval za účelem vzdělání a snad proto nemám stejný názor jako většina lidí. A práve proto rozeznám kvalitní text od plagiátu nebo zlepence.

A důvody proč nekupovat Hakin9?
Časopis nepoužívá ekologický papír. Přebal časopisu vypadá skoro stejně jako přebal časopisu Mladá Móda nebo Auto Tuning. Nevím proč ale vždy když slyším o Hackingu a nevidím pouze černou a bílou barvu zmocní se mě divný pocit.

– Redakce Hakin9 pravděpodobně vůbec nechápe obsah vecí které publikuje a pouze otiskne doručený materiál. V kontextu toho nechápu jak může někdo reprezentovat nebo mluvit za libovolnou komunitu.

– Přivlastňování si populárnich titulků. Profesionál nedokáže „vyrobit“ (kevšemu za peníze) titulek pro vlastní článek?

Staré dobré komunistické časy :) jsou zpátky. Hakin9 jako pravověrný bolševik udělá mediálného partnera z každého kdo o výtisku napíše pozitivní recenzy.

– Uměle navozená image je pro propagaci začínajícího titulku tolerovatelná (pro identifikaci a etablování). Pokud se ale navozování dojmů stane permanetním stavem, jedná se o lež a podvod.

– Časopis publikuje starý a neaktuální materiál. Pokud čekáte, že ve výtisku narazíte na něco co vás posune libovolním směrem jste na omylu.

– Obsah libovolného článku časopisu Hakin9 je v síti Internet volně k dispozici a podstatně lépe zpracován. Platíte za vzduch který je bezplatně k mání. Investujte svoje peníze do projektů o kterých média jako Hakin9 pouze píší.

– Obsah časopisu nemůžete s jeho autorem diskutovat a o nějakou zpětnou vazbu nebo evangelismus se tedy nemůže jednat.

– Převážná část nástrojů a knowhow ze kterého časopis těží pochází z Open Source komunity – nikde na titulce časopisu ale logo nebo zmínka o OpenSource není.

– Časopis nezastřešuje žádny projekt a žádny projekt nezastřešuje Hakin9. Na mrtvém Hackerském webu najdete 100 krát víc infomací, než v roční produkci redakce zmiňovaného časopisu.

2 thoughts on “10 důvodů proč nekupovat Hakin9

  1. Pingback: Slepice není kxxxt | Portál Airdump.Cz WiFi • Hacking • Security blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*